Yüksek kapasiteli biyoenerji hamlesi: İnek gübresinden elektrik üretilecek!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son yıllarda enerji kaynakları ile ilgili sorun giderek büyüyor. Elektrik üretiminde yararlanılan kaynaklar da haliyle kısıtlanmaya başlıyor. Hal böyle olunca konuyla ilgilenen büyük şirketler ve ülkeler, yeni kaynaklar yaratmak için arayış içine giriyorlar. Bu arayışın sonucu olarak Çin’de ilginç bir kaynak yaratıldı.

Biyokütle RNG kojenerasyon projesi, inek gübresi ve samandan elektrik üretiyor

Elektrik ihtiyacını karşılayabilmek için yeni çıkış kapıları arayan Çin, bu konuda ilginç bir girişim ile gündeme geldi. China Energy Construction tarafından inşa edilen Anhui Wuhe Modern Energy RNG kojenerasyon projesi, elektrik üretiminde ham madde olarak inek gübresi ve saman kullanıyor.

Ülkenin en büyük tek biyokütle RNG kojenerasyon projesi olma özelliğini taşıyan yapı, önemli bir elektrik kaynağı olma yolunda ilerliyor. Öyle ki şirket yetkililerine göre projenin toplam kapasitesi 9 megawatt gücünde. Projede her şeyin yolunda gitmesi halinde daha da büyümesi amaçlanıyor.

Çin elektrik konseyi, projeden oldukça umutlu. Zira proje, Çin’in yüksek teknoloji ve ekipman imalat sanayileri için elektrik üretecek. Öyle ki ülkede kömürle çalışan elektrik, Çin’in mevcut kaynaklardan en önemlisi konumunda.

Çin, enerji üretiminde yeşil ve düşük karbonlu kalkınma eğilimi ön plana çıkmaya başladı. Öyle ki tam çaplı şebeke bağlantılı güneş enerjisi üretimi son bir yılda yüzde 25’lik bir artışa sahne oldu. Ek olarak rüzgar enerjisinden elde edilen enerjide de yüzde 40’lık bir artış söz konusu.

Yüksek kapasiteli biyoenerji hamlesi: İnek gübresinden elektrik üretilecek!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Beylerbeyi Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin