Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sokakta yüz yüze bakmayacakları aynı masada toplamışlar.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefet liderlerinin “6’lı masa” toplantısına ilişkin konuşarak, “Sokakta yüz yüze bakmayacakları aynı masada toplamışlar, üzerinde anlaştıkları adayları yok” ifadelerini kullandı.

Macaristan’daki siyasi yapının Türkiye’dekine benzemesine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Normal şartlarda sokakta rastlaşsalar selam vermeyecek olanları aynı masa etrafında bir araya getirmiştir, altılı. Aynısı Macaristan’da da oldu. Orada da altılı çıktı. Aynı merci, aynı odak Macaristan’da da koordinatör oldu.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Ak Partili milletvekilleriyle buluşma programı nedeniyle açıklamalarda bulundu;

”Üzerine titrediğimiz alanlardan biri de savunma sanayimizdi. Sınırlarımızı koruyacak güçlü bir orduya, içeride güvenliği sağlayacak polis, jandarmaya ihtiyaç vardır. İşe önce terörle mücadele ile başladık. Daha fazla kan dökülmeden suhuletle çözmek için, kimsenin cesarete edemeyeceği adımlarla biz attık.

Kahraman askerlerimizin, polislerimizin, jandarmamızın gayretleriyle terörü sınırlarımız içerisinde tamamen bitirme noktasına geldik. Türkiye, yıllardır devam eden terörle mücadelesinde, sadece siyasi değil, savunma sanayi anlamında da ciddi ambargolara maruz kalmıştır.

Vatanımızın bütünlüğüne göz dikenler, sınırlarımızın içinde ve dışında hareket haline geçerken savunma sanayimiz emekleme dönemini geride bırakmış, adım atar hale gelmişti. Dün Filipinler’e ATAK helikopter ihraç etmek için gitti. Biz şimdi helikopter ihraç eder hale geldik. Türkiye Cumhuriyeti’nin çıkarları neyse ona göre hareket ettik.

Artık konvansiyonel sistemlerin ötesine geçip, çalışmalarımıza uzayı da dahil ettiğimiz bir alandayız. Elbette hala çözmemiz gereken sıkıntılarımız, tamamlamamız gereken projelerimiz var. Ama artık sıkıntılı süreçleri geride bıraktığımızdan emin olabilirsiniz.

Partimiz genel başkanından, sandık müşahidine kadar tüm kurumlarıyla milletin emrindedir. Partimizin gücü, milletimizle arasındaki gönül bağıyla orantılıdır. Dışarıdan ve içeriden hangi destekleri alırlarsa alsınlar, milletimizin bunlara ülkenin kaderini teslim etmiyor, etmeyecektir.

“Sokakta karşılaşsalar selam vermeyecekler”
İdeolojik saplantılarının kamunun arkasına saklayan bir kesin, milletin temsilcilerine de çelme çakmaktan geri durmamıştır. En şanlı zaferi 15 Temmuz olan bu yeni dönemde, Türkiye’nin bölgesel güç olmak yoluna hepimiz şahit olduk. Önümüzdeki önemli kılan 2023 Haziran’ın da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleridir.

Bu seçim öyle bir seçimdir ki sokakta yüz yüze bakmayacakları aynı masada toplamıştır. 6’lı masa… Aynı durumu Macaristan’da gördük. Bunlara karşı çok gayret edip gereken dersi de kalan süre içerisinde mahalle mahalle dolaşmak suretiyle 2023 Haziran’ı Cumhur İttifakı olarak istediğimiz hedefe kavuşurcasına gerçekleştirmemiz lazım. Üzerinde uzlaştıkları, bir adayı, demokrasi adımı, bir proje yok. Cumhurbaşkanı adaylığı meselesinde dışarıya renk vermese de arka planda saç saça bir kavga yaşandığı anlaşılıyor.

Bu millet artık bunlara bu fırsatı asla vermeyecek. Demokrasi babında kürsüde ettikleri lafları, sırıtan suratların gerisindeki kin ve nefret sızıntıları zaten boşa çıkartıyor. Geriye kala kala masada oturma düzenini beceremeyen yarım düzine muhteris kaldı. Şimdi bizim ülkenin ve milletin hayrına olan hiç bir konuda adım atamayan bu zavallılara Haziran 2023’te vereceğimiz ders kaldı.

AK Parti Grubu ve Cumhur İttifakı olarak Meclis’imizin en verimli çalışmasından bizler sorumluyuz. Bunu unutmayalım. Meclisimizin tarihinin en verimli yasama dönemlerinden birini geçirmektedir. Hiç unutmayacağımız bir şey var. Tek millet, tek bayrak, tek vatan”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sokakta yüz yüze bakmayacakları aynı masada toplamışlar.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Beylerbeyi Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin